Laboratoria Przyszłości, S.P. Rudno

Do naszej szkoły dostarczony został sprzęt zakupiony w ramach projektu ministerstwa edukacji pod nazwą Laboratoria Przyszłości którego głównym celem (jak informuje ministerstwo na stronie projektu) “jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.”

Efektem wsparcia jest doposażenie szkoły w takie pomoce dydaktyczne jak gogle VR, roboty programowalne, zestawy techniki cyfrowej, klocki kreatywne korbo, czy drukarka 3D.
Uzupełnieniem jest sprzęt do przeprowadzania pokazów i ich dokumentowania - mikrofony bezprzewodowe, aparat fotograficzny, statywy.

Na fotografiach poniżej kolejno zestaw laptop z drukarką 3D, skaner 3D, zestaw montażowy robota, sugerowane możliwości modyfikacji robota, gogle wirtualnej rzeczywistości Aktin, zestaw klocków korbo blocks edu (jest ich wiecej), stacja lutownicza, zestaw części do budowy układów elektronicznych, zestaw mikrofonów bezprzewodowych novox, aparat fotograficzny