Strona startowa serwisu

Galeria 2021/2022


Zakończenie roku szkolnego

I już. Kolejny rok szkolny za nami. Gratulacje dla najlepszych uczennic i uczniów. Brawo! A wszystkim życzenia udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Widzimy się wszyscy 1 września. Wszyscy. Cali i zdrowi. Uważajcie na siebie.EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Egzamin klas ósmych

24 maja - j. polski
25 maja - matematyka
26 maja - j. angielski

A przy okazji egzaminu kilka pamiątkowych fotek nie zawadzi upublicznić. Niby nic wielkiego, ale dokładnie przyjrzawszy się obrazkom można zobaczyć uśmiechniętą jakby od niechcenia panią polonistkę. A nie uśmiecha się sie ona zbyt często, oj nie. I jest ujecię z intruzem z młodszej klasy który pewnie chciał się poczuć ósmoklasistą... cierpliwości chłopcze, jeszcze rok. I mozolne ustawianie grupy do zdjęcia przez wychowawcę, z którego wynika że poczucie humoru towarzystwa nie opuszcza. Ale udało się! Jest sukces!
I poważne czekanie przed egzaminem - Dawid zamyka listę zdających, więc co się będzie tłoczył. A gdy wszedł do sali i zajął należne mu miejsce wydarzenia nabrały tempa - najpierw kilka krzepiących słów od pani dyrektor, sprawdzenie integralności kopert z arkuszami, rozdanie zestawów zadań (tym razem z matematyki) i... powodzenia. Przynajmniej zadawalających wyników.
Nie dziękujcie. :)


Dzień Matki Ziemi "Zainwestuj w Naszą Planetę"

Sposobów takich inwestycji jest wiele. Oto niektóre z nich:

1. Nie zanieczyszczaj – śmieci mają swoje miejsce na wysypisku, odpady to marny materiał opałowy. Śmietniki nie zdobią lasów i poboczy dróg. Segreguj śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi, dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

2. Robiąc zakupy, rób je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

3.Nie wszędzie trzeba jeździć samochodem czy skuterem. Korzystaj częściej z roweru czy komunikacji publicznej; poruszaj się pieszo możliwie najczęściej.

4. Ograniczaj zużycie – prądu, gazu, wody, detergentów. Nie kupuj za dużo żywności, ubrań. Czytaj etykiety i stosuj zalecane dawki środków piorących. Pamiętaj że mydło antybakteryjne czy środki dezynfekcyjne spływając do ścieków dalej jest antybakteryjne także dla pożytecznych bakterii w oczyszczalni ścieków czy w wodzie i ziemi poza oczyszczalnią. Zatem: Używaj Oszczędzaj ale nie przesadzaj.

5. Gdy coś nam się zepsuje, naprawiaj, zamiast wyrzucać. Jeśli naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna spróbuj wymyślić inne zastosowanie dla tej zepsutej rzeczy. Jeśli brak ci pomysłów poszukaj inspiracji w internecie.

6. Myśl globalnie, całościowo – słysząc że coś jest „eko” pomyśl o jego wytworzeniu i utylizacji po zużyciu tej rzeczy. To się nazywa ekosystem przedmiotu i obejmuje cały proces od wytworzenia części składowych przez okres użytkowania i utylizacji po wyeksploatowaniu.

22 kwietnia w dniu równonocy wiosennej grupa uczniów naszej szkoły przypomniała nam o potrzebie dbania o czystość naszego środowiska naturalnego. W zwięzłej formie przybliżyły genezę powstania Święta Ziemi oraz garść ekoporad do stosowania. Wypowiedzi słowne przeplecione były piosenkami klimatem i tekstem wplecione w temat przedstawienia

Wykonawcom i opiekunom za przygotowanie przedstawienia podziękowała pani dyrektor


Przestawienie wielkanocne

W środe 13 kwietnia uczennice i uczniowie naszej szkoły przedstawiły inscenizację Zmartwychwstania Pańskiego. W ekspresyjny sposób zaprezentowane zostały emocje uczniów i bliskich Jezusa - żal, ból, niepewność przyszłości, poczucie opuszczenia i radości oraz umocnienia duchowego po objawieniach. Uwieńczeniem występu była uroczysta procesja.
Wykonawcom oraz przygotowującym - paniom H. Micek i R. Łukasiewicz podziękowała pani dyrektor życząc jednocześnie wszystkim zebranym udanych, wesołych świąt. Wręczone także zostały nagrody za udział w konkursie wielkanocnym.
Wyróżnionym gratulujemy serdecznie, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.


Dzień Patrona szkoły
22 marca 2022

We wtorek obchodziliśmy Dzień Patrona. Sylwetkę działacza społecznego Józefa Niećko przybliżyły uczennice i uczniowie naszej szkoły z klasy VI i VIII. Przygotowniem i opieką nad całością zajął się pan Stanisław Targoński. Słowo wstępne wyglosiła pani kierownik Elżbieta kowalczyk która także zakończyła uroczystość dziękując za zorganizowanie przestawienia młodzieży i ich opiekunowi.
(na zdjęciach kilka ujeć z uroczystości)Spektakl profilaktyczny
27 października 2021

W środę mogliśmy obejrzeć inscenizację w której pokazano los dwójki młodych ludzi po przygodzie z narkotykami - dziewczyna po próbie samobójczej, przerażona sytuacją matka dziewczyny, kolega od prochów lądujący na oddziale zamkniętym. I narracja lekarza prowadzącego. Mimo wielu skrótów myślowych, dramatycznych i wyłagodzeń przedstawienie miało bardzo sugestywne przesłanie. Miejmy nadzieję że zapadnie naszym uczniom głęboko w pamięć


Dzień Edukacji Narodowej 2021.
14 października 2021

Uroczystości szkolne DEN rozpoczęto odśpiewaniem hymnu po czym Pani Dyrektor wygłosiła okolicznościowe przemówienie które wszyscy wysłuchali z uwagą.

Po przemówieniu pracownicy szkoły ze szczególnymi osiągnięciami w minionym roku otrzymali Nagrody Dyrektora i okolicznościowe dyplomy.

Następnie na ręce Pani Dyrektor życzenia i bukiet kwiatów złożyła przewodnicząca rady rodziców

Młodzież szkolna przedstawiła część artystyczną. Wszystkiego dobrego Szanowni Pedagodzy i Pracownicy Oświaty.


Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w Srodę 1 września mszą świętą ogólną po czym na hali sportowej szkoły odbyło się krótkie spotkanie ogólne z informacjami organizacyjnymi. Ze względów sanitarnych skrócone do niezbędnego minimum. Po części ogólnej wychowawcy spotkali się z klasami