Strona startowa serwisu

Galeria 2017/2018 I sem

Zapraszam do obejrzenia zasobów naszej galerii.


Rajd rowerowy

6 czerwca odbył się rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Wzięło w udział 19 uczniów z klasy III, V i VI.
Opiekę sprawowali nauczyciele i rodzice. Trasa wiodła poprzez Rawę, Wólkę Michowska, Mejznerzyn i Katarzyn. Miejscem docelowym byla Szkoła Postawowa w Katarzynie. Nasi uczniowie mieli okazję skorzystać z gościnności swoich kolegów i koleżanek. Zorganizowano ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz ciekawe rozgrywki sportowe.
Zadowoleni uczestnicy spędzili czas w przyjemnej atmosferze.

Dzień Mamy na sportowo

Gminne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka

Organizatorem gminnych obchodów 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka byli: Wójt Gminy Michów, OSP Michów, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Michowie oraz Szkoła Podstawowa w Rudnie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji ojczyzny i strażaków w kościele parafialnym w Michowie, której przewodniczył ks. prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr hab. Edward Walewander. Po nabożeństwie w uroczystym pochodzie prowadzonym przez poczty sztandarowe wszyscy przeszli na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odśpiewano hymn państwowy oraz złożono wieńce pod pomnikiem i tablicą pamiątkową. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Michów Pan Janusz Jankowski, kierując swe słowa do społeczności lokalnej oraz dziękując strażakom za ofiarną służbę. Druhny i druhowie wyróżniający się zaangażowaniem otrzymali z rąk Prezesa Zarządu Gminnego OSP Michów Stanisława Bochyńskiego medale za zasługi dla pożarnictwa. Słowa uznania skierował do strażaków również Druh Jarosław Kos – Prezes Zarządu OSP Michów. Następnie Pani Dyrektor SP w Rudnie Elżbieta Chomicka powitała zaproszonych gości i wszystkich obecnych na uroczystości oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnie przygotowanej pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Targońskiej, Renaty Łukasiewicz, Doroty Jedut i Andrzeja Fuszary. Podniosły nastrój podkreślały historyczne stroje wykonane przez Hannę Korzeniowską. Na zakończenie części artystycznej zebrani wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Nadzieja”. Po uroczystości zebrani zaproszeni zostali na grochówkę szefowej kuchni SP w Rudnie.
autor: Katarzyna Karabela - Wolińska

Uroczystość posadzenia dębu na 100- lecie odzyskania niepodległości

Dzień Ziemi 26 kwietnia

Konkurs recytatorski 24-25 kwietnia

Dzień Patrona Szkoły

Dzień 22 marca jest dniem patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali akademię.Uroczystość miała charakter oficjalny. Rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Później uczniowie klasy V przypomnieli nam sylwetkę patrona szkoły- Józefa Niećki.Informacje biograficzne wzbogaciły recytacje pięknych wierszy. Społeczność szkolna wysłuchała w skupieniu programu artystycznego.

Dzień Kobiet

Miłym wydarzeniem w naszej szkole, był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby uprzyjemnić to święto wszystkim paniom i dziewczętom, uczniowie pod przewodnictwem pana Stanisława Targońskiego przygotowali program artystyczny. Mogliśmy obejrzeć kobiety z różnych epok, współczesne małżeństwo a także posłuchać poezji o tematyce związanej z dniem kobiet. Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój Panie, otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z ich świętem.ZABAWA CHOINKOWA

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się świetnie bawić!
Znakomitą okolicznością ku temu okazała się zabawa choinkowa, która odbyła się 24 stycznia. Większość dzieci z klas młodszych wcieliła się w różne postacie, gdyż tradycyjnie już od kilku lat był to bal przebierańców. Czas minął szybko w miłej atmosferze. Tańce i zabawy przerywane były konkursami, w których można było wykazać się sprytem, zwinnością,a także poczuciem humoru.
Uczniowie klas starszych bawili się wieczorem w rytm muzyki DJ'a Waldiego.Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 23 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z tej okazji.
Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III.
Dla kochanych Babć i Dziadków rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a dzieci wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Elżbieta Chomicka, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły program artystyczny.
W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Występy bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.Spotkanie z garncarzem

11 stycznia nasza szkoła zamieniła się w pracownię garncarską,
a to za sprawą naszego gościa pana Krystiana Nowaka, który jest garncarzem.
Prowadzi on swoją pracownię garncarską w Podedwórzu.
Dzieci poznały ciekawy, niestety jednak zapomniany już, zawód garncarza i zobaczyły prawdziwe koło garncarskie,
na którym dosłownie w kilka sekund z kawałka gliny powstawał piękny wazonik. Każde dziecko mogło stanąć przy garncarskim kole i z pomocą naszego gościa ulepić własne naczynie. Efekty końcowe pracy były zadawalajace. Uczniowie dumnie prezentowali swoje dzieła.Dzień Języków Obcych

Już od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Języków Obcych.
W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
W tym roku szkolnym 11 stycznia uczniowie pod kierownictwem nauczycieli językowców przeprowadzili konkurencje intelektualne, plastyczne i sportowe związane z kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych. Mieliśmy także okazję obejrzeć inscenizację Czerwonego Kapturka w języku niemieckim. Po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, pełen magii i niezwykłej radości.
17 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka połączone z kiermaszem ozdób światecznych. Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Targońskiej i pani Hanny Micek przedstawili historię narodzin Jezusa w wersji współczesnej. Inscenizacja, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt. Odwiedzający mieli okazję zakupić ozdoby, stroiki, spróbować pysznych ciast oraz spędzić miło niedzielne przedpołudnie. Była także możliwość zakupienia upominków i ciast przygotowanych przez rodziców dzieci z klasy III. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na leczenie Bartka - kolegi z klasy. W zorganizowanie kiermaszu zaangażowało się wiele osób, którym serdecznie dziękujemy. Pozyskane z kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Rudnie oraz na pomoc w leczeniu chłopca. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom za udział i okazaną pomoc. Podziękowania kierujemy również do ludzi dobrej woli, którzy wsparli naszą zbiórkę pod kościołem.

Wizyta Świetego Mikołaja

Idzie dobry święty , uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.


6 grudnia w naszej szkole pojawił się Święty Mikołaj. Co prawda nie było śniegu, ale Mikołaj i tak przybył.
Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych aż po tych najstarszych. Na szczęście Święty miał pomocnicę - Śnieżynkę, sam nie dałby rady dostarczyć prezentów do dzieci a także niektórych grzecznych Pań :) Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.Zabawa Andrzejkowa

Dzień Pluszowego Misia :)

Cyrk Luna

28 listopada naszą szkołę odwiedzili artyści z Cyrku Luna.

Święto Niepodległości

11 listopada czyli Święto Niepodległości to najważniejsze państwowe święto w Polsce.
W roku 2017 mija 99 lat odkąd nasza ojczyzna odzyskała niepodległość.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

Mistrzostwa Gminy w Tenisie

Dnia 9 listopada 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych
zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy działający przy Szkole Podstawowej w Rudnie.

Spotkanie z Policjantem

Ślubowanie klas pierwszych

W czwartek 9 listopada w Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste
ślubowanie klas pierwszych. Podczas wspaniale przygotowanej akademii pierwszaki złożyły ślubowanie.
Od tej chwili są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Memoriał im. Grażyny Marzec w tenisie stołowym

W dniu 4 listopada 2017 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rudnie odbyła się VIII edycja Memoriału
im. Grażyny Marzec w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 49 zawodników i zawodniczek, w tym byli i obecni uczniowie naszej szkoły. Na turnieju tradycyjnie pojawiła się najbliższa rodzina pani Grażyny, byłego pedagoga placówki w Rudnie.
Turniej otworzyli; Dyrektor Sz.P. w Rudnie pani Elżbieta Chomicka, Wójt Gminy Michów pan Janusz Jankowski oraz siostrzeniec Grażyny Marzec pan Wojciech Wojciechowski. Organizatorzy przygotowali pamiątkową galerię zdjęć
pani Marzec oraz historię jej pracy w rudzieńskiej szkole.

Dzień Nauczyciela

Święto Pieczonego Ziemniaka, 29 września 2018

Zgodnie z tradycją, w jedną z wrześniowych sobót, Szkoła Podstawowa w Katarzynie organizuje
Święto Pieczonego Ziemniaka.
W tym roku, 29 września mieliśmy okazję, po raz kolejny, uczestniczyć w imprezie na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, nie zabrakło atrakcji. Dzieci bawiły sie na dmuchanych zamkach, zjeżdzalniach.
Brały udział w zawodach i konkurencjach sportowych. Nie zabrakło również tradycyjnej już degustacji potraw
z ziemniakiem w roli głównej.

Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas.

Na basenie. Nauka pływania dla najmłodszych

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, pod opieką wychowawczyń,
raz w miesiącu będą wyjeżdżać na Pływalnię Powiatową do Ryk. Oprócz możliwości szalonej zabawy w wodzie,
dzieci mogą uczestniczyć w nauce pływania pod okiem instruktorów. Ta forma aktywności spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych i rodziców.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Niećko w Rudnie zainaugurowano rok szkolny 2017/18. Przed budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Nastepnie wszyscy obecni przeszli w uroczystym pochodzie do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona msza święta. Po powrocie społeczność szkolna zgromadziła sie na hali sportowej. Pani Dyrektor Elżbieta Chomicka dokonała oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego. Powitała uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Przedstawiciele młodzieży wraz z nauczycielem złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Dębie Pamięci. Pani Dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące reformy oświaty oraz organizacji nowego roku szkolnego.
W nadchodzącym roku życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.

next?

Galeria z I semestru roku szkolnego 2016-2017 znajduje się pod tym odnośnikiem
Strona startowa serwisu