Strona startowa serwisu

Galeria 2016/2017 II sem

Zapraszam do obejrzenia zasobów naszej galerii.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła msza święta w naszym kościele parafialnym, Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły gdzie w sali gimnastycznej pani dyrektor Elżbieta Chomicka podziękowała nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły za pracę w minionym roku szkolnym a uczniom życzyła udanych wakacji. Wręczyła wraz z nauczycielami nagrody książkowe uczennicom i uczniom szczególnie wyróżniającym się wynikami w nauce lub zaangażowaniem w pracy na rzecz szkoły lub osiągnięciami sportowymi

Udanego wypoczynku i rozsądku w czasie wakacyjnych zabaw

------------------

Festyn rodzinny 2017

11 czerwca 2017 r. odbył się kolejny Festyn Rodzinny w naszej szkole. Inicjatywa współpracy rodziców uczniów i nauczycieli zaowocowała wielkim wydarzeniem środowiskowym. Podziwialiśmy występy maluchów i trochę starszych roztańczonych dzieci, był kabaret pożegnalny klasy III gimnazjum i gwóźdź programu - przedstawienie dla najmłodszych na motywach wierszy dla dzieci. Słuchaliśmy też występu duetu akordeonistów - tata i syn.
MOżna było spróbować szczęścia na loterii, kiełbasek z grilla czy kawałka pysznego ciasta. No i dmuchańce dla najmłodszych... długo by opowiadać. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę, a sponsorom za wsparcie.

Szanowni sponsorzy - bardzo, bardzo Wam dziękujemy. Za wsparcie i za to że jesteście z nami.

Dzień Matki w Szkole Podstawowej im. Józefa Niećko w Rudnie, 26 maja 2017

26 maja 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej zorganizowali wraz z wychowawcami uroczystości będące wyrazem wdzięczności dla ich ukochanych mam. Wierszyki, piosenki i inscenizacje wraz ze słodkim poczęstunkiem sprawiły że dzień ten pozostanie na długo w pamięci mamom uczestniczącym w popisach ukochanych dzieci

Wolności oddać nie umiem - występ profilaktyczny Gabriela Fleszara

Dzisiaj uczniowie klasy VI szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z Gabrielem Fleszarem, które dotyczyło profilaktyki uzależnień. Motto spotkania "Wolności oddać nie umiem" pochodzi z piosenki "Kocham wolność" z tekstem Bogdana Łyszkiewicza. Gabriel Fleszar najbardziej znany jako wykonawca piosenki "Kroplą deszczu" przedstawił zebranym zagrożenia jakie niosą nałogi - w sposób bardzo przemyślany i osobisty opowiedział o swojej walce z nałogiem palacza. Odniósł się do własnych przeżyć co dodało wiarygodności jego opowieści.

Następnie plastycznie zobrazował historię Heju - człowieka w nałogu alkoholowym który w zmaganiach z nałogiem stale był na przegranej pozycji i mimo że próbował wielokrotnie rzucić picie - wcześniej czy później wracał do nałogu.

Trzecia opowieść dotyczyła muzyka narkomana i jego uzależnienia od coraz mocniejszych narkotyków.

Trzy opowieści o połamanych ludzkich życiorysach. Trzy smutne historie bez happy endu.

W tok pogadanki wplecione były piosenki wykonane przez artystę przy akompaniamencie gitary - brzmiało to fantastycznie - mniemam, że nie tylko dla mnie. Interesujące też było wyjaśnienie procesów jakie zachodzą w organizmie człowieka na początku i w trakcie trwania w uzależnieniu ze szczególnym uwzględnieniem zmian degeneracyjnych zachodzących w psychice nałogowca.

Moim zdaniem spotkanie było bardzo ciekawe i skłaniające do refleksji, zwłaszcza opisy reakcji mózgu na różne substancje uzależniające, oraz osobista, dojrzała refleksja artysty dotycząca szczęścia, z którą trudno się nie zgodzić.

I chociaż siedział przed nami niepozorny facecik w średnim wieku, z gitarą w rękach, na tle bramki do piłki halowej, to występ, na kimś, kto go wysłuchał uważnie i zrozumiał o co tu chodzi, na pewno zrobił duże wrażenie. I naprawdę warto było spędzić z nim te 90 minut, chociaż niektórzy widzowie zrozumieją dopiero za jakiś czas słowa które tu usłyszeli. I nie jest to moja zgryźliwość - pełne zrozumienie poruszanych zagadnień przyjdzie z czasem i życiowym doświadczeniem.

Na zakończenie dziękujemy Gminnej Komisji Zwalczania Problemów Alkoholowych w Michowie za pomoc w sfinansowaniu spotkania z G. Fleszarem oraz pani Dorocie Jedut - spirytus movens całego przedsięwzięcia, która mocno zaangażowała się w realizację tego spotkania. Dziękujemy, Pani Pedagog.


Egzamin gimnazjalny, 19-21 kwietnia 2017


Kiermasz wielkanocnych ozdób i stroików, 2 kwietnia 2017

Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Józefa Niećko w Rudnie, 22 marca 2017

22 marca 2017 r. odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Józefa Niećko w Rudnie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Rudnie celebrowaną przez ks. proboszcza tutejszej parafii Wiesława Nowickiego i ks. wikariusza parafii w Michowie Marka Romańskiego, w czasie której Rodzice poprosili kapłanów o poświęcenie sztandaru.

Następnie we wspólnym pochodzie wszyscy zebrani udali się do budynku szkolnego, gdzie o godzinie 11:00 rozpoczęła się ceremonia nadania sztandaru uświetniona obecnością zaproszonych gości, reprezentujących władze oświatowe, wojewódzkie, samorządowe, powiatowe, gminne i związkowe. Na uroczystość zostali również zaproszeni krewni patrona szkoły: Adam i Tadeusz Niećko, dyrektorzy szkół z terenu gminy Michów oraz byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Rudnie. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników tutejszej szkoły. Po odczytaniu historii szkoły w Rudnie sięgającej roku szkolnego 1927/1928 przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Michalak przekazała sztandar – symbol jedności rodziców i nauczycieli w dziele wychowania młodego pokolenia dyrektorowi szkoły podstawowej p. Elżbiecie Chomickiej, która oddała go w ręce społeczności szkolnej zobowiązującej się strzec jego honoru.

Następnie przedstawiciele poszczególnych klas Szkoły Podstawowej w Rudnie w imieniu wszystkich uczniów ślubowali zdobywaną wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w codziennym życiu, strzec wiernie honoru szkoły, sumienną pracą i nauką rozsławiać jej imię, być dobrym Polakiem, wiernym tradycji naszego kraju, szanować język i kulturę ojczystą, wyrabiać w sobie silną wolę, koleżeństwo, pracowitość, odwagę i prawdomówność oraz dochować wierności sztandarowi szkoły.

Po zakończeniu ceremonii przekazania sztandaru zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Rudnie. Inscenizacja przeplatana wierszami i piosenkami prezentowała trudną drogę życiową patrona szkoły Józefa Niećko, świadomego konieczności zdobywania wiedzy poprzez samokształcenie i wytężoną pracę. Człowieka, który własną pracą wybił się ponad przeciętność pomimo braku formalnego wykształcenia.

Jesteśmy przekonani, że dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnie Józef Niećko jest wzorem osobowym, symbolem samodzielności i niezależności oraz uporu w dążeniu do nieustannego poszerzania wiedzy i własnych horyzontów.
(Katarzyna Karabela-Wolińska)

Dzień Kobiet, 8 marca 2017

Silna męska grupa pod przewodnictwem pana Michała Litwinka przygotowała niezwyłe przedstawienie dla naszych Pań. Trzon grupy artystycznej stanowili uczniowie klasy I gimnazjum. Rozpoczęli wykładem o typach osobowości kobiet - swoich koleżanek z pokazem modelowym wyglądu omawianej. Tu brawa się należą pewnej szczupłej blondynce i wysokiej brunetce.

Nastepnie podziwialiśmy koedukacyjny pokaz tańca i warto nadmienić że dali radę - trzymali rytm pamiętali układ - Macarena ich nie pogrążyła

Nowa generacja tańczących dziewczyn zaprezentowała pokaz do Sofiji Alvaro Solera-energicznie i z polotem

Kuliminacją uroczystości było wręczenie Naszym Paniom kwiatów

Spotkanie zakończyła pani dyrektor, dziękując wykonawcom i organizatorom po czym wręczyła dyplomy i upominki uczestnikom akcji "Góra grosza". Pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki! Brawo, brawo, brawo!!!

/div>

Występ grupy rekonstrukcyjnej, 15 luty 2017

Zabawa karnawałowa w szkole 8 lutego 2017

"Miło szaleć kiedy czas po temu..."

Tradycyjne harce, hulanki, swawole przy dźwiękach muzyki

Ferie w szkole 16-27 stycznia 2017

Trochę poszaleliśmy w ferie...

Wielka Orkiestra 2017

Zagrała w Michowie przy ogromnym zaangażowaniu pod egidą p. dyrektor Bożeny Morawskiej. Nasi też tam byli

next?

Galeria z I semestru roku szkolnego 2016-2017 znajduje się pod tym odnośnikiem
Strona startowa serwisu