Powrót

Święto Odzyskania Niepodległości

Duze zdjecie

11 listopada Zespół Szkół w Rudnie był organizatorem gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Michowie, którą celebrował Proboszcz tutejszej parafii ks. Jan Brodziak. Uczestnicy uroczystości otrzymali biało-czerwone kokardki a następnie w uroczystym pochodzie prowadzonym przez poczty sztandarowe, przy dźwiękach patriotycznej pieśni przeszli na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odśpiewany został hymn państwowy oraz złożono wieńce pod tablicą upamiętniającą pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w Michowie i pomnikiem kombatantów.

Dalsza część obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w budynku OSP Michów. Rozpoczęła ją Pani Elżbieta Chomicka, p.o. Dyrektor ZS w Rudnie, która w okolicznościowym przemówieniu przedstawiła losy naszej Ojczyzny. Następnie głos zabrał Pan Janusz Jankowski, Wójt Gminy Michów, odnosząc się w swoim wystąpieniu do tradycji i wartości patriotycznych.

Po wysłuchaniu przemówień Dyrektor ZS w Rudnie zaprosiła zebranych do wysłuchania montażu słowno-muzycznego z elementami dramy w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Rudnie, przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Targońskiej, Renaty Łukasiewicz, Katarzyny Karabeli – Wolińskiej i Andrzeja Fuszary. Uroczysty nastrój podkreślały dekoracje wykonane przez Hannę Korzeniowską, których motywem przewodnim były: godło Polski i biało – czerwone kwiaty. Na zakończenie części artystycznej zebrani mogli wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne oraz poczęstować się kawą, herbatą i ciastem przygotowanym przez nauczycieli i pracowników niepedagogicznych Zespołu Szkół w Rudnie.

Uroczystość została odebrane z dużą aprobatą przez społeczność lokalną o czym świadczy wypełniona po brzegi sala świetlicy w Michowie. Dziękujemy wszystkim osobom które przyjęły nasze zaproszenie i zechciały uczcić tę jakże znaczącą dla Polaków Rocznicę wspólnie z nami